Jak zakládat dokumenty, které nemohu děrovat

Jak zakládat bez plastových košilek dokumenty, které nelze děrovat? Na takovou otázku se nás často ptáte. Ukážeme Vám tedy naše "lidové" a osvědčené techniky. Ukážeme Vám, že bez plastových desek to skutečně JDE!

Na menší dokumenty nebo na dokumenty, které lze přeložit, si můžeme vyrobit kapsičku z papíru či "čtvrtky". Spodní čtvrtinu ohneme směrem nahoru a kancelářskou sešívačkou po stranách sešijeme. Děrovačkou uděláme v horní části požadované otvory a zmíněné dokumenty můžeme zasunout do kapsičky a umístit jí do pořadače. A je to. Žádná velká věda :-)

U dokumentů, které nechceme přeložit, tento způsob vhodný není. Přesto není třeba házet flintu do žita. Vezmeme jakýkoliv jiný list papíru (klidně i popsaný, který bychom jinak vyhodili) a klasicky do něj uděláme otvory děrovačkou. Na něj položíme dokument, který nechceme proděravět (např. vysvědčení), a mírně ho posuneme doprava tak, aby se objevily otvory spodního papíru. Nahoře i dole oba papíry spojíme kancelářskou sponkou nebo svorkou. Takto spojené vložíme do pořadače a máme hotovo. Toto řešení je rovněž plně funkční.

Možná přijdete i na jiné své důmyslné řešení. Tak hurá do toho! :-) Nezapomeňte nám však takové řešení zaslat na vědomí, abychom ho mohli zveřejnit i pro další uvědomělé archiváře!

 

poradac_s_kapsickou

 

dokument_se_sponkou

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení