O PRODUKTU

 

Jak to vzniklo

Najít "velký techničák" k autu před cestou na STK nebo pojistnou smlouvu, když se nám něco náhodou přihodí, je někdy skutečně vyčerpávající a nemožné. Stejně tak hledání konkrétní lékařské zprávy, stvrzenky, smlouvy nebo jiného důležitého dokumentu. U nás tomu nebylo jinak.

Malým průzkumem trhu jsme odhalili, že stejný problém má většina naší společnosti. S politováním jsme zjistili, že domácímu archivování dokumentů vévodí používání nejrůznějších neekologických plastových "zbytečností" (fólií a desek). Dalším oblíbeným řešením je bezedná krabice nebo zásuvka na vše následovaná nevzhlednými kancelářskými šanony kdesi hluboko uvnitř skříní.

Pořídit domácí archivační systém, který by byl přehledně členěný, umožňoval archivaci bez plastových fólií a byl dostatečně reprezentativní, nebylo nikde možné. A tak jsme se s tím rozhodli něco udělat - navrhnout domácí archiv sami a pokusit se nabídnout ho i ostatním.

Nakonec jsme kromě motivačních a tematicky zaměřených archivačních pořadačů vytvořili i užasný archivační pořadač pro rodiče malých dětí, s přidaným obsahem a báječným výchovným a vzdělávacím nástrojem, o kterém si můžete přečíst dále.

 

zalozky_poradac

 

Vždy jsme si přáli dělat něco, co má hlubší smysl a co by mohlo svou podstatou pomáhat. Zároveň jsme chtěli přijít s něčím originálním, aby to nebyla, jak se říká, "tuctovka".

 

 

Co je Archiv na doma

Jedná se o domácí archiv s relevantním obsahem. Naše nové archivační pořadače s motivačně-edukačním obsahem mají za cíl motivovat ke svědomitější a systematické archivaci osobních dokumentů dle tematicky členěného obsahu s jednotlivými náměty. A to bez používání plastových rozlišovacích fólií a desek, které zbytečně zatěžují životní prostředí. Ve skutečnosti však k archivaci nezbytné nejsou. Jak archivovat dokumenty bez plastových folií zjistíte ZDE.

Dětská verze je určena v první řadě rodičům malých dětí nebo již větším dětem samotným. Kromě organizéru jejich dokumentů (např. rodný list, pojištění, spoření, vysvědčení, diplomy, lékařské zprávy, obrázky a slohové práce) je navíc rozšířená o edukační a motivační obsah. Ten zahrnuje kromě upomínkových záznamů důležitých životních událostí, fotografií a informací z dětství také informace o správném hospodaření s penězi a související doplňovací listy. Ty mají pomoci dětem uvědomit si hodnotu peněz, motivovat je k vlastnímu hospodaření a spoření. Jedná se o zajímavý výchovný a vzdělávací nástroj.

Pořadače jsou navrženy v reprezentativním designu, aby jejich umístění v domácnosti bylo vkusné.

 

cerny_poradac_pro_dospele

 

 Co je součástí

Dětská verze může být v zeleném nebo žlutém provedení a jedná se o jeden pořadač s obsahem. Jeho účelem je přehledné zakládání dokumentů svého dítěte na jedno konkrétní místo a zaznamenávání jeho důležitých životních informací a událostí. Větší děti se již sami mohou v našem pořadači učit pořádku a systematičnosti v uspořádání svých dokumentů. Největším přínosem dětského pořadače jsou základy finanční gramotnosti sepsané v jednadvaceti bodech a motivační listy podněcující dítě k vlastnímu hospodaření a spoření jeho vlastních peněz. Více informací o edukativním obsahu najdete ZDE.

Dětská verze obsahuje:

1 designový pořadač na dokumenty dítěte

10 tematických záložek s náměty pro snazší archivaci dokumentů

1 edukativní a motivační obsah k zapisování – listy pro zapisování důležitých informací a životních událostí, listy pro evidenci hospodaření s vlastními penězi, naučné „Jednadvacatero dobrého hospodáře“, kalendář narozenin

 

 

Verze pro dospělé je sada složená ze tří tematicky i číselně rozlišených pořadačů s obsahem, kdy si lze rovněž vybrat ze dvou barevných provedení. Černého nebo fialového. Papírů v našem životě stále přibývá a většinou v nich nemůžeme najít to, co právě potřebujeme. S tím se setkal už asi každý z nás. Naše pořadače s tematickými záložkami mají motivovat k důslednější archivaci svých dokumentů, abychom tyto starosti už nikdy neměli. Důslednou archivaci oceníme nejen sami, ale někdy i naši nejbližší, pokud by se nám něco náhodou přihodilo. I takové věci se v životě stávají. Kromě archivace si také můžeme zapisovat nejrůznější výročí nebo narozeniny svých nejbližších do přiloženého kalendáře. Daňový kalendář nám zase napoví, do kdy musíme podat daňová přiznání a zaplatit daně.

Verze pro dospělé obsahuje:

3 designové pořadače s členěním dle charakteru archivovaných dokumentů (Osobní, Pracovní, Finance)

3 x 10 tematických záložek pro snazší archivaci dokumentů (v každém pořadači 10 záložek s náměty)

1 tematický obsah - kalendář narozenin a výročí, základní daňový kalendář

 

 

Proč to děláme

Chtěli bychom tímto přispět svou troškou do mlýna pro uvědomělý a kvalitní život našich budoucích generací. Současně se také snažíme o šetrnější přístup vůči přírodě, kdy se snažíme poukázat na to, že i při archivaci není nutné kupovat a používat plastové fólie nebo desky s krátkou životností. Také bychom chtěli změnit pohled lidí na samotnou archivaci, která nemusí znamenat jen staré, šedé a nudné kancelářské pořadače bez systematického obsahu. Přesně ty, které míváme (pokud nemáme papíry v mnoha plastových deskách nepřehledně v komínku) poschovávané různě ve skříních, a ve kterých stejně nemůžeme nakonec najít to, co právě potřebujeme.

Věříme, že to celé dává smysl!