NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

 

Mohu koupit z "dospělácké" sady jen některý pořadač?

To bohužel nelze. Pořadače ze sady jsou číslovány a označeny prvním písmenem na hřbetu, proto nejdou oddělit. Tvoří celek tak, abychom mohli roztřídit všechny své dokumenty.

Jaké jsou uvnitř záložky?

Pořadače jsou rozděleny do tematických částí na Pracovní, Osobní a Finance. Ty zahrnují všechny důležité záložky tak, aby pokryly celé spektrum možných dokumentů. Například se jedná o pracovní smlouvy, ELDP, výplatní pásky, podnikání, dokumenty k důchodu, bankovní účty, nejrůznější pojištění, osobní dokumenty, doklady k bydlení, autu, jiným movitým i nemovitým věcem, školní doklady i lékařské zprávy. Úplné detaily bychom však nechtěli prozrazovat.

Mohu si koupit náhradní vnitřek pokud se mi zničí?

Ano, bude možné si v takovém případě dokoupit náhradní vnitřek včetně příloh, a to do každého z nabízených pořadačů.

Bude k dostání i jiná barva pořadače?

Pokud se projekt podaří rozběhnout, počítáme do budoucna i s několika dalšími variantami barev. Nyní je řešeno s barevnými variantami pro ženy a muže. U dětské verze jsou dvě zvolené barvy takové, aby je mohli mít dva sourozenci stejného pohlaví, a aby přesto byly pořadače odlišené barevně.

Jak mohu zakládat dokumenty bez plastových "košilek"?

K zakládání dokumentů postačí obyčejná kancelářská děrovačka. Naprostá většina dokumentů (i smlouvy a pojistky) lze děrovat, bez obav ze znehodnocení.

Co s dokumenty, které nemohu děrovat?

Takových dokumentů je opravdu jen minimální zlomek. Neděrovali bychom vysvědčení nebo například živnostenský list. To lze řešit kancelářskou svorkou, kterou dokument připevníme k jinému proděravěnému listu papíru. Nebo si můžeme vyrobit kapsičku z papíru či "čtvrtky". Jak na to? To si můžete přečíst v našem článku Jak zakládat dokumenty, které nemohu děrovat. I tímto způsobem se obejdeme bez dalších plastů.

Proč mám archivovat papíry, když mi chodí hodně dokumentů elektronicky?

Takový přístup k ochraně přírody chválíme! Digitalizace nás nemine a mnoho z nás jí vítá. Úplná digitalizace však bude ještě mnoho let trvat, přestože se objevují první "vlaštovky". Nejde jen o dokumenty v budoucnosti. Jde i o dokumenty, které doma již máme z minulosti, a které bychom neměli v žádném případě vyhazovat. Jistě se nestane, že byste měli některý náš pořadač prázdný nebo zbytečný. A co se týká digitální archivace dokumentů. I takové nápady na moderní produkt máme....

Jak mohu motivovat děti k zakládání a třídění?

Naše pořadače pro děti jsou navrženy tak, aby zaznamenávaly jejich život a tvořily upomínku jejich dětství. Nejen schránku dokumentů. Můžou ho založit rodiče již při narození dítěte a postupně učit své ratolesti důležitosti takové evidence. Extra motivací pro děti jsou přílohy zaměřené na hospodaření s penězi. Mít vlastní peníze a rozhodovat se jak s nimi naložit. To je pro dítě vždy velmi zajímavé!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení