NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

 

Mohu koupit z "dospělácké" sady jen některý pořadač?

To bohužel nelze. Pořadače ze sady jsou číslovány a označeny prvním písmenem na hřbetu, proto nejdou oddělit. Tvoří celek tak, abychom mohli roztřídit všechny své dokumenty.

Jaké jsou uvnitř záložky?

Pořadače jsou rozděleny do tematických částí na Pracovní, Osobní a Finance. Ty zahrnují všechny důležité záložky tak, aby pokryly celé spektrum možných dokumentů. Například se jedná o pracovní smlouvy, ELDP, výplatní pásky, podnikání, dokumenty k důchodu, bankovní účty, nejrůznější pojištění, osobní dokumenty, doklady k bydlení, autu, jiným movitým i nemovitým věcem, školní doklady i lékařské zprávy. Úplné detaily bychom však nechtěli prozrazovat.

Mohu si koupit náhradní vnitřek pokud se mi zničí?

Ano, bude možné si v takovém případě dokoupit náhradní vnitřek včetně příloh, a to do každého z nabízených pořadačů.

Bude k dostání i jiná barva pořadače?

Pokud se projekt podaří rozběhnout, počítáme do budoucna i s několika dalšími variantami barev. Nyní je řešeno s barevnými variantami pro ženy a muže. U dětské verze jsou dvě zvolené barvy takové, aby je mohli mít dva sourozenci stejného pohlaví, a aby přesto byly pořadače odlišené barevně.

Jak mohu zakládat dokumenty bez plastových "košilek"?

K zakládání dokumentů postačí obyčejná kancelářská děrovačka. Naprostá většina dokumentů (i smlouvy a pojistky) lze děrovat, bez obav ze znehodnocení.

Co s dokumenty, které nemohu děrovat?

Takových dokumentů je opravdu jen minimální zlomek. Neděrovali bychom vysvědčení nebo například živnostenský list. To lze řešit kancelářskou svorkou, kterou dokument připevníme k jinému proděravěnému listu papíru. Nebo si můžeme vyrobit kapsičku z papíru či "čtvrtky". Jak na to? To si můžete přečíst v našem článku Jak zakládat dokumenty, které nemohu děrovat. I tímto způsobem se obejdeme bez dalších plastů.

Proč mám archivovat papíry, když mi chodí hodně dokumentů elektronicky?

Takový přístup k ochraně přírody chválíme! Digitalizace nás nemine a mnoho z nás jí vítá. Úplná digitalizace však bude ještě mnoho let trvat, přestože se objevují první "vlaštovky". Nejde jen o dokumenty v budoucnosti. Jde i o dokumenty, které doma již máme z minulosti, a které bychom neměli v žádném případě vyhazovat. Jistě se nestane, že byste měli některý náš pořadač prázdný nebo zbytečný. A co se týká digitální archivace dokumentů. I takové nápady na moderní produkt máme....

Jak mohu motivovat děti k zakládání a třídění?

Naše pořadače pro děti jsou navrženy tak, aby zaznamenávaly jejich život a tvořily upomínku jejich dětství. Nejen schránku dokumentů. Můžou ho založit rodiče již při narození dítěte a postupně učit své ratolesti důležitosti takové evidence. Extra motivací pro děti jsou přílohy zaměřené na hospodaření s penězi. Mít vlastní peníze a rozhodovat se jak s nimi naložit. To je pro dítě vždy velmi zajímavé!