Snažíme se vzdělávat děti

Také si vzpomínáte, když jste v dětském věku po něčem toužili? To napětí, zda to Ježíšek přinese... Nebo to dlouhé čekání na narozeniny... Nebylo v tom takové zvláštní kouzlo? Bezmezně jsme si takových věcí vážili tak, že jsme si je často brali s sebou i do postele. Doba se však hodně změnila. Děti mnohdy nemají k předmětům žádný vztah, protože jich jednoduše mají mnoho. Nemají často ani tu základní představu o penězích. Nevědí, kde se vůbec berou, jak obtížné je peníze vydělat a ještě obtížnější je ušetřit.

Tento stav bychom chtěli zlepšit. Nechceme brát dětem hračky a radost! Chtěli bychom jim však raději dát vědomosti a praktické návyky! Věříme, že pro ně tak bude vstup do velkého života plného úvěrů a dluhových pastí jednodušší a bezpečnější.

Dětská verze našich domácích archivačních pořadačů je určená zejména rodičům malých dětí (nebo již starším dětem samotným). Je zaměřená primárně na systematické zakládání jejich dokumentů (např. spoření, pojištění, lékařské zprávy, vysvědčení, diplomy, obrázky, slohové práce a jiné). Kromě památníčku důležitých životních událostí, fotografií a informací z dětství je navíc rozšířená o edukativní obsah, který produkt vhodně doplňuje. Je výborným výchovným nástrojem pro interakci rodiče a dítěte v této klíčové oblasti.

Zaměřen je právě na základní osvětu v oblasti hospodaření a finanční gramotnosti dětí. Stal se tak velkým přínosem celého produktu, kdy by měl pomoci dětem mj. uvědomit si hodnotu peněz, motivovat je k vlastnímu hospodaření a spoření jejich prvních vlastních peněz.

Přiložený edukačně-motivační obsah zahrnuje jednadvacatero dobrého hospodáře, šablonu pro vlastní dětský rozpočet, evidenci spoření dítěte. Více se dočtete ZDE.